Raj na Zemi si každý z nás predstavuje ináč. Veľa z Vás si však pri zatvorených očiach predstaví pod týmto slovným spojeném nádherné tyrkysové more, biely piesok a slnko, ktoré páli na modrej oblohe. My Vás teraz zoberieme na miesta, kde tieto všetky veci môžeme nájsť pohromade.

  1. Tikehau Pearl Beach Resort – Tikehau (Francúzska Polynézia)

Tento vodný raj sa nachádza uprostred Tichého oceánu na ostrove Tikehau, korálovom atole vo Francúzskej Polynézii. Miestne obľúbené turistické letovisko Pearl Beach Resort disponuje 24 apartmánmi, vodnými vilami a 13 nádhernými rozprávkovými plážami. Miestni, pracujúci v luxusnom rezorte sa s Vami radi podelia o svoju filozofiu a  tajomstvo pokojného ostrovného života. Letovisko turistom ponúka skutočne exkluzívne služby. Na svoje si tu prídu milovníci masáží, ktorí si môžu dopriať tradičnú polynézsku masáž alebo si nechať vytetovať tradičné polynézske symboly. Pre milovníkov gastronómie sú pripravené kurzy varenia, vedené hotelovým šéfkuchárom, ktorý vás naučí uvariť tradičné ostrovné špeciality.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

2015090911144066052 polynesie-hotel-tikehau-pearl-beach-resort-010

2. Conrad Maldives Rangali Island – Ostrov Rangali (Maldivy)

Čo by to bolo za zoznam exkluzívnych dovolenkových destinácii, keby na ňom chýbali Maldivy? Conrad Rangali je prenádherné letovisko, ktoré sa rozprestiera cez dva ostrovy a svojim hosťom môže ponúknuť veľmi veľa typov ubytovania. Od plážových bungalovov až po vodné vily s jacuzzi. Tento rezort je celosvetovo známy najmä kvôli svojej podvodnej presklenej reštaurácii, ktorá bola prvá na svete. Päť metrov pod hladinou oceánu a so 180 stupňovým výhľadom si môžete vychutnať šepciality z celého sveta.

2015120722251339506 HIG5674cf_conrad_restaurant

3. Likuliku Lagoon Resort – súostrovie Mamanuca (Fidži)

Na súostroví Mamanuca neďaleko mesta Nadi na Fidži, sa nad vodnou hladinou týčia luxusné vodné bungalovy, ktoré patria k turistickému rezortu Likuliku Lagoon. Celý rezort bol postavený v tradičnom domorodeckom štýle, za použitia výhradne iba prírodných materiálov, ktoré sú na Fidži bežne dostupné. Letovisko ponúka svojim hosťom mix relaxu a adrenalínových aktivít. Ráno sa môžete vyvaľovať na pláži alebo surfovať na vlnách prenádherného tyrkysového Pacifiku a poobede sa môžete ísť potápať, odviesť sa na vodnom skútri alebo rýchločlne. Keby pri adrenalínových aktivitách nešlo všetko podľa plánov, tak sú vám k dispozícii kúpele, v ktorých môžeme nájsť všetky druhy procedúr za použitia najkvalitnejších produktov pochádzajúcich zo súostrovia.

fidzi-021 HIG5674e1_likuliku_ext2

4. Song Saa Private Island – súostrovie Koh Rong (Kambodža)

Toto letovisko môžeme nájsť v jednom z malebných zákutí thajských zálivov. Jedná sa o prvý soukromý ostrovný rezort v Kambodži. Tak ako aj väčšina ostrovov nachádzajúcich sa v súostroví Koh Rong je aj Song Saa opusteným miestom, ktoré sa môže pochváliť jedným z mála nedotknutých dažďových pralesov a taktiež aj korálovými útesmi plnými morského života v blízkosti ktorých sa rozprestierajú nádherné pláže. Exkluzívne vily nachádzajúce sa v tomto rezorte sú postavené výhradne z lokálnych materiálov. Medzi špeciality tohto hotela určite patrí ich kuchyňa, kde si môžete vychutnať západné alebo kambodžské jedlá, ktoré sú uvarené výhradne z lokálnych surovín.

Song-Saa-aireal 873d57ef-b065-49d8-9483-09f594141309-0

5. Intercontinental Le Moana – Bora Bora (Francúzska Polynézia)

Malý kúsok od pobrežia s prenádhernými plážami sveta sa na ostrove Bora Bora nachádza turistický rezort Intercontinental Le Moana, ktorý svojim návštevníkom ponúka úchvatné  panoramatické výhľady na masívne hory týčiace sa nad modrastou lagúnou. Ubytovanie je zabezpečené v 64 bungalovoch, z ktorých 50 stojí priamo nad priezračnou vodnou hladinou. Rezort má pre návštevníkov pripravený aj bohatý program. Napríklad sa môžete naučiť ako sa z listov kokosovej palmy vyrábajú klobúky, košíky alebo rohožky. Taktiež sa môžete dozvedieť ako sa pripravuje tradičný olej monoi, ktorý je medzi Polynézanmi populárny pre svoje liečivé účinky.

Aerial_View_0 polynesie-hotel-intercontinental-resort-thalasso-spa-001

Komentáre