Rozvoj jazyka a komunikácie bol kedysi veľmi dôležitý a ľudia si zakladali na ich rozvoji. Dnes ide skôr o opačný proces, kedy klasickú komunikáciu začala nahrádzať komunikácia formou emoji. Emoji sú aktuálne obrovským hitom a vedia nahradiť aj emócie, ktoré chceme vyjadriť. Napríklad keď žiadneho emojiho nepoužijeme, väčšina ľudí má automaticky pocit, že sme nahnevaní.  

shooitup.com

Spoločnosť ich v súčasnosti naozaj akceptuje, čo dokazuje aj fakt, že pojem emoji bol zaradený do rešpektovaného anglického slovníka The Oxford Dictionary a stal sa skutočným slovom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Emoji sa prvýkrát objavili na konci minulého storočia, v roku 1998 v Japonsku, kedy sa tvorcovia chceli priblížiť generácii, ktorá vyrastala na kreslenej postavičke Hello Kitty. Vytvoril ich informatik Shigetaka Kurita, ktorý vytvoril set 180 kusov emoji pre webové mobilné aplikácie. Keďže Japonci komunikovali výhradne pomocou fotiek a obrázkov, emoji sa veľmi rýchlo ujali a začali sa používať. 

indianexpress.com

Možno vás to prekvapí, no farebné smajlíky majú aj svoj sviatok. Za svetový deň emoji sa ustanovil 17. júl. Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Ak si nájdete v emoji klávesnici “smajlíka”, ktorý zobrazuje kalendár, je na ňom práve tento dátum. Emoji pribúdajú stále nové a nové, takže sa každým dňom môžeme tešiť na ďalšie. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here