Lekári a vedci sa v snahe potlačiť koronavírus chytajú takpovediac každej slamky. Keďže vakcína ešte na trhu nie je, a zrejme ešte ani dlho nebude, v hre sú technológie, antimalariká a najnovšie médiami koluje informácia o tom, že ochranou ľudí voči koronavírusu by mohol byť nikotín!

Francúzi začali skúmať vplyv nikotínu na koronavírusna
pixabay.com

S touto informáciou vyrukovali francúzski vedci, ktorí sa domnievajú, že nikotín má v tomto prípade priaznivé účinky na ľudské telo a mohol by znížiť riziko nakazenia sa. Na jednej  strane je všeobecne známe, že fajčenie môže spôsobovať vážne zdravotné problémy, akými sú napríklad neplodnosť, rakovina či vážne dýchacie problémy, no na strane druhej by mohli látky nachádzajúce sa v tabaku výrazne pomôcť v rámci prevencie proti koronavírusu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Sú fajčiari chránení pred koronavírusom?

Francúzi sa teraz snažia svoju teóriu potvrdiť aj vedecky. Zamerali sa na výskum nikotínových náplastí na vzorke pacientov pozitívne testovaných na koronavírus. Ten bude tiež realizovaný na lekároch a zdravotných sestrách, ktorí sú v pravidelnom kontakte s chorými ľuďmi. Vedci pevne veria, že výskum potvrdí ich tušenie, že nikotín by mohol slúžiť ako prevencia proti vírusu, a že fajčiari sú voči nemu odolnejší už teraz.

Francúzi začali skúmať vplyv nikotínu na koronavírusna

Na túto informáciu už stihli zareagovať aj francúzske lekárne, ktoré začali plánovať obmedzenia predaja nikotínových náplastí. Uvažujú, že už v najbližších týždňoch by sa mohli nikotínové náplasti a iné výrobky s obsahom nikotínu slúžiace na odvykanie od fajčenia byť stiahnuté z predaja. Vo Francúzsku sa dokonca tento druh tovaru prestal predávať už aj cez internet pre prípad, že by ich ľudia začali vo veľkom nakupovať ako preventívne opatrenie na ochranu svojho zdravia. Francúzska vláda chce mať v zálohe väčšie množstvo nikotínových náplastí pre prípad, že by vedci mali pravdu, no a lekárne sú ochotné vyjsť tomuto nápadu v ústrety.

Komentáre