Každoročne listujeme katalógy a prezeráme internetové stránky s cieľom nájsť fantastickú dovolenkovú destináciu, kde si oddýchneme a okrem opálenej pokožky a suvenírov si z nej chceme odniesť aj množstvo krásnych spomienok a zážitkov. Ľudia však začali hľadať niečo špeciálnejšie ako piesok a more, ruch veľkých metropol a honba za pamiatkami tiež nevyhovuje každému. Milovníci vína a pokojného prostredia sa tak možno potešia špeciálnej destinácii, ktorá sa nevidí len tak každý deň. Čo by ste povedali na nezabudnuteľný relax vo viniciach?

Vinárska oblasť Douro v Portugalsku si pre svojich návštevníkov okrem prehliadky viníc a ochutnávky najlepších vín pripravila aj bonus navyše, ktorý si mnoho návštevníkov okamžite zamilovalo. Reč je o naozaj netradičných domčekoch nachádzajúcich sa v Quina da Pachecha, ktoré sú replikou starých sudov na víno. Tie sú vyrobené z borovicového dreva a poskytujú vysoký komfort – sú vybavené sprchovacím kútom, toaletou, šatníkom, veľkou okrúhlou posteľou a strešnými oknami. Nechýba tu ani klimatizácia či Wi-Fi pripojenie, takže na svoje si prídu aj tí najnáročnejší.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ubytovanie sa nachádza v srdci 116-ročných viníc s rozlohou viac ako 140 hektárov. Okrem prechádzky v nich je k dispozícii vínna pivnica, v ktorej môžete ochutnať nielen rozličné druhy vín ale aj džemov a olivového oleja od lokálnych výrobcov. Jedinečný architektonický projekt vo forme apartmánov slúži ako originálne lákadlo turistov a vďaka spojeniu romantiky, pokoja a prírody ponúka naozaj nezabudnuteľnú dovolenku.

Komentáre