Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Smrtiaci koronavírus stavia Európu do pozoru. Po tom, ako sa z Talianska stalo akési európske epicentrum vírusu sa počet nakazených v Európe za krátky čas rapídne zvýšil. V Taliansku počet infikovaných od piatka do utorka stúpol zo 6 na 322 a toto číslo stále rastie, no čo je horšie, vďaka turizmu sa šíri aj do ďalších krajín Európy. Nové prípady nákazy koronavírusom boli v utorok potvrdené aj v Rakúsku, Švajčiarsku, Chorvátsku, v Španielsku a Nemecku.

Zdroj: dailymail.co.uk

Taliansko bolo nútené uzatvoriť mestá v regióne Veneto a Lombardia, aby sa zabránilo šíreniu nákazy, no dvaja noví pacienti pribudli už aj na juhu Talianska, konkrétne na Sicílii a v Toskánsku. Ľudia začali panikáriť a regály obchodov s potravinami a drogériou momentálne zívajú prázdnotou. I keď Taliansko váhalo, spoločne so susediacimi krajinami sa rozhodlo nechať hranice štátu otvorené, pretože ich úplné uzatvorenie by podľa ministrov zdravotníctva bolo neprimeraným a neúčinným opatrením.

Zdroj: pixabay.com

Spomedzi všetkých európskych krajín je Taliansko najviac zasiahnuté koronou, pre zastavenie šírenia vírusu bol dokonca zrušený aj tradičný benátsky karneval. Okrem iného sa aktuálna situácia v tomto štáte dotkne aj každodenného a kultúrneho života Talianov a turistov – minimálne do 1.marca budú zatvorené školy a univerzity, verejné miesta, múzeá, galérie a opera, a dokonca sa odkladajú aj štyri futbalové zápasy talianskej Série A. 

Komentáre