Správa, ktorá nepoteší arachnofobikov milujúcich chorvátske pláže! Pred niekoľkými dňami tu boli videné pavúky veľkých rozmerov, a to v blízkosti pláže i vo vode. Po správe z júna 2019 o tom, že na Makarskej riviére sa pohybujú žraloky, tak prichádza ďalšia nemilá správa pre dovolenkárov priamo z mesta Trogir. 

 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Aj keď na hmyz alebo „nezvyčajné zvieratká“ sme počas dovolenky v zahraničí viac menej pripravení, je rozdiel, či počas prechádzky pod nohami zbadáte maličkého kraba alebo 10-centimetrového pavúka. Dovolenkári zachytili práve tohto osemnohého giganta, ako sedí na bóji plávajúcej na vode. Podobného tiež našli na brehu pláže schovaného v tráve. Aj keď nejde o jedovatého pavúka a ľudia sa nemusia báť o život, nie je príjemné mať počas dovolenky takúto spoločnosť 🙂

facebook.com/DnevnadozaprosjecnogDalmatinca

Podľa odborníkov ide o strehúňov škvrnitých, ktorí patria medzi najväčších pavúkov vyskytujúcich sa v Európe. Videné boli zatiaľ na dvoch miestach v Chorvátsku, a to v meste Trogir a na súostroví Kornati. Ako sme už spomínali, strehúne nie sú jedovaté, no sú to prirodzení lovci, ktorí vedia dobre skákať a hrýzť, takže v každom prípade by ste mali byť opatrní aj počas dovolenky pri mori.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here