Zvláštnym trendom súčasnosti je, že čoraz viac mladých ľudí sa neprikláňa k žiadnemu druhu náboženstva. Táto skutočnosť sa prejavuje aj na financiách cirkvi, keďže dobrým zvykom býva po omši vhodiť do zvončeka alebo kasičky nejaké to euro ako milodar kostolu a cirkvi. Na otázku či má cirkev dostatok finančných prostriedkov alebo nie si odpovedzte sami, jedno je však isté, cirkev v Anglicku sa rozhodla ísť s dobou a technológiou bojovať proti nižším milodarom. Plánuje preto zaviesť do svojich kostolov elektronické platobné terminály, vďaka ktorým budú môcť veriaci po omši prispieť cirkvi bezhotovostnou platbou. 

zdroj: geograph.org.uk

Na Slovensku stále ešte v kostoloch štrngocú staré dobré eurá, no v Anglicku idú s dobou. Miestna cirkev sa totižto rozhodla zaviesť platobné terminály do viacej ako 16 000 kostolov po celej krajine. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Chris Marsh/SumUp/PA

Miestna cirkevná organizácia zarobí ročne až neuveriteľných 651 miliónov EUR, z čoho len malá časť pochádza zo spomínaných milodarov. Ako cirkev argumentuje, množstvo vyzbieraných milodarov je čím ďalej tým nižšie za čo údajne môže práve fakt, že ľudia čoraz menej nosia so sebou hotovosť a omnoho viacej využívajú platobné karty. Platobné terminály však budú mať iné využitie a to napríklad platba za cirkevné obrady ako sú sobáše alebo pohreby. 

 

 

 

 

Komentáre