Len pred pár dňami predstavila investičná spoločnosť spoločne s architektonickým štúdiom Foster + Partners. Nová ikona Londýna bude niesť názov The Tulip a porastie do výšky až 305 metrov. Ikonický názov dostala stavba vďaka svojmu dizajnu. Budova je navrhnutá do tvaru uzavretého tulipánu s tým, že v jej hornej časti sa bude nachádzať ikonická vyhliadka na celé mesto.

zdroj: FOSTER + PARTNERS

V súčasnosti je celý projekt vo fázy plánovania a vybavovania patričných povolení od miestnych úradov, no pokiaľ mesto stavbu zcvháli, tak stavebné prípravy začnú v roku 2020 a celá budova by mala byť podľa plánu hotová do roku 2025. Celá stavba bude pokrytá špeciálnym, vysoko-odolným sklom. Celá budova bude navrhnutá čo najokologickejšie a aj náklady na jej prevádzku by mali byť vďaka použitiu špičkových technológií len minimálne.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: FOSTER + PARTNERS

Konkrétne plány budovy budú verejnosti predstavené behom pár týždňov, no už teraz je jasné, že táto budova bude architektonickým skvostom aj vo svojom interiéry. Vo vnútri sa má nachádzať veľké množstvo sklenených priehľadných mostov a zaujímavosťou je určite aj nový vzdelávací prvok, trieda v oblakoch, kde by sa počas roku malo vystriedať viacej ako 20 tisíc rôznych študentov. Samozrejmosťou sú bary, reštaurácie a administratívne priestory.

zdroj: FOSTER + PARTNERS
zdroj: FOSTER + PARTNERS
zdroj: FOSTER + PARTNERS

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here