Hviezda filmového plátna Leonardo DiCaprio je známy svojimi ušľachtilými činmi, ktorými bojuje za záchranu sveta a proti klimatickým zmenám. Leonardo je tak povediac akýmsi ambasádorom Zeme a ľudí, ktorým na našej planéte ešte stále záleží a budúcnosť sveta im nie je ľahostajná.

zdroj: Getty

Víťaz Zlatého glóbusu založil ešte v roku 1998 svoju vlastnú nadáciu s nźavom Leonardo DiCaprio Foundation (LDF), ktorej cieľom je ochrana Zeme a boj proti globálnemu otepľovaniu. Leonardo mal v tej dobe ešte len 24 rokov, no už v tej dobe preukazoval silné uvedomenie a globálne cítenie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Behom dvoch dekád herec podporil celosvetovo už viacej ako 200 enviromentálnych projektov, v snahe zachrániť čo sa dá. Pri oslave 20-tich rokov svojej nadácia sa Leonardo rozhodol nadeliť aj nezvyčajný darček. Len pred nedávnom ohlásil nový grant, ktorý podporí každú zo šiestich programových oblastí jeho nadácie a to v celkovej výške viacej ako $100 miliónov. Až čas ukáže, aký obrovský vplyv jeho nadácia má a my veríme, že sa Leonardovi podarí zachrániť čo sa dá a časom sa k nemu pridá viacej podobne zmýšľajúcich ľudí.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here