Nemecký motorkový fanatik Uwe Ehinger podľahol svojej vášni k motorkám ešte keď mal 17 rokov. Od tej doby zbiera najrôznejšieho časti „historických“ motoriek a následne z nich skladá nové netradičné motorky. Na jeho najnovšom produkte sa však asi ťažko odveziete, avšak aj ten obsahuje motorové súčiastky.

zdroj: The Archaelogist gin

Jednotlivé fľaše sú balené do voskového papiera, na ktorom je napísaný príbeh motocyklu, z ktorého súčiastka vo fľaši pochádza spolu s jeho sériovým číslom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Júl tohto roku bol mesiacom, kedy Uwe predstavil svetu svoj gin The Archaelogist, v ktorom v každej fľaške pláva historická súčiastka motorky Harley-Davidson. Aby ste si vedeli predstaviť vzácnosť tohto alkoholu, fľaška so súčiastkou z modelu Panhead z roku 1962 stojí v prepočte zhruba €900. Pokiaľ by ste však mali chuť na ešte väčšiu lahôdku, tak fľaška Flathead z roku 1939 stojí v prepočte zhruba €1115.

Uwe jednotlivé súčiastky postrekuje špeciálnou látkou, ktorá bráni korózii. Fľašky v ktorých je alkohol naliatu sú vyrobené taktiež zo špeciálneho skla, aby kovová súčiastka motora umiestnená vo vnútri fľaše sklo nerozbila.

 

Komentáre