Zlatá lopta FIFA bolo v minulosti individuálne futbalové ocenenie, ktoré sa každoročne udeľovalo najlepšiemu futbalistovi sveta. Táto prestížna cena bola udeľovaná Medzinárodnou futbalovou federáciou vždy za uplynulý kalendárny rok. V ankete o definítivnom víťazovi rozhodovali hlasy reprezentačných trénerov, kapitánov reprezentačných mužstiev a novinárov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Táto prestížna anketa vznikla spojením ankety Zlatá lopta France Football (Ballon d’Or) a ankety Futbalista roka, ktorá bola každoročne udeľovaná medzinárodnou federáciou FIFA. „Po vypršaní dohody s Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA) však vedenie France Footballu oznámilo, že spoločná anketa s názvom Zlatá lopta FIFA sa viac neuskutoční a každý vyhlási najlepšieho futbalistu roka separátne. (uviedol magazín Futbalreport.sk)“ 

Znovu vynovená súťaž prešla mnohými zmenami. Celkového víťaza nevyberali už tréneri a hráči ale len novinári. Tí mali k dispozícii 30 nominovaných mien, z ktorých vybrali celkového víťaza a tým sa stal Cristiano Ronaldo, ktorý v uplynulom roku získal s Realom Madrid titul v Lige majstrov a v lete s národným tímom triumfoval na EURO 2016 vo Francúzsku.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here