Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Slováci si presadili zmenu! Masívne kampane, ktoré vyzývali ľudí k volebným urnám a volenia zo zahraničia mali svoje opodstatnenie. Vo viacerých volebných miestnostiach sa tvorili dlhé rady a samotné komisie boli v príjemnom šoku z toho, koľko veľa ľudí sa rozhodlo prísť k voľbám. O 23:00 sa zatvorila posledná volebná miestnosť a internet začali zaplavovať prvé exitpolly, neskôr priebežné výsledky volieb. Prinášame vám výsledky parlamentných volieb 2020 a tiež reakcie lídrov niektorých politických strán. 

EXITPOLL TELEVÍZIE MARKÍZA

 

Zdroj: TV Markíza

Krátko pred 23:00 začal internetom kolovať prvý, anonymný exitpoll. Jeho výsledky sa len veľmi málo líšia od tých oficiálnych, ktoré sa na internete objavili po 6:00 ráno. Víťazom parlamentných volieb s dobrým náskokom sa stal Igor Matovič so svojím hnutím OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA Z DOLA, a to so ziskom 25,02% hlasov. Za ním nasledovala strana SMER-SD so ziskom 18,29%, nasledovala strana Sme rodina so ziskom 8,24% a do parlamentu sa ďalej dostávajú aj strany ĽSNS, SaS  a Za ľudí. 

 

Zdroj: volby.sme.sk
Zdroj: volby.sme.sk

Internetom začali okrem exitpollov, prvých grafov s výsledkami a skvostných memes kolovať aj reakcie politikov z ich volebných centrál. Igor Matovič neskrýval radosť a pre portál Aktuality.sk sa k svojmu víťazstvu vyjadril takto: „Po 12 rokoch sme porazili vládu Smeru. Mali sme dva ciele, poraziť mafiu Smeru a vziať voličov Marianovi Kotlebovi. Už je zrejmé, že sa nám to podarilo.“ Taký šťastný ako Matovič však určite nebol Robert Fico, ktorého centrála bola akási bez života. Novinári pred polnocou márne čakali v centrále Smeru na Súmračnej pred prázdnym rečníckym pultom na vyjadrenia do médií… Podobné nadšenie pre komunikáciu s médiami ako politici SMER-u maj aj Andrej Danko, ktorý po tlačovke opätovne utekal pred novinármi a ich otázkami. Pravdepodobne najviac asi utŕžila strana Bélu Bugára, ktorý sa po fiasku s 2,05% volebných hlasov rozhodol vzdať funkcie predsedu strany MOST-HÍD. Rovnako rozmýšľa aj Alojz Hlina, ktorý pre televíziu TA3 potvrdil, že po týchto voľbách vyvodí politickú zodpovednosť a skončí vo vedení strany KDH. A fiaskom po voľbách končí aj strana PS-SPOLU, ktorá potrebuje 7% na to, aby sa dostala do parlamentu, no získala len 6,96% hlasov voličov. 

K.O

DAN K.O (vystrihnuté livestream Denník N)

Uverejnil používateľ Zomri Sobota 29. februára 2020

Komentáre