Bryon Howard z Calgary v Alberte si bol v piatok okolo 17-tej hodiny zabehať na trati pozdĺž Lakeshore až na kopec s výhľadom na jazero Louise. Počas behu si zrazu všimol masívny nával snehu valiaci sa dolu kopcom priamo k nemu. Kým sa Bryon spamätal, lavína už bola skoro pri ňom. Našťastie sa mu podarilo odbehnúť na kraj cesty a uhnúť sa tak lavíne. Celú vzniknutú situáciu sa mu podarilo zaznamenať na video, ktoré ihneď po zverejnení na Facebook obletelo svet.  

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„O môj bože. Včera som bežal popri jazere Louise, kde ma čakalo veľké prekvapenie, ocitol som sa pohltený snehom … chvostom lavíny. Bol som na trati pomerne vysoko a nemal som pocit, že by ma sneh mohol “pohltiť”. Zrazu som sa pozrel ponad rameno pretože som niečo počul. Lavína sa rútila priamo na mňa…,” vyjadruje svoje pocity zo vzniknutej situácie Bryon. Zabehať si bol aj so svojou ženou, dcérou a tiež synom. 

„Počul som hlučný praskajúci zvuk a potom sledoval, ako lavína padá. Pomyslel som si len: ó, nie, dúfam, že tam nie sú moji rodičia. Celý areál bol zrazu kompletne pokrytý snehom,” vyjadruje zdesenie aj Bryonov syn. Bryon tiež prezradil, že on a jeho rodina trávia veľa času vonku, ale nikdy nič také podobné nezažili. 

Nebezpečenstvo lavíny okamžite nahlásil organizácii Avalanche Canada, ktorá vydala v Bulletine upozornenie na mierne nebezpečenstvo lavíny v tejto oblasti. 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here