Klimatické zmeny, ktoré na našej planéte nastávajú sú čoraz viac výraznejšie. Je potrebné, aby sa o tom nielen rozprávalo, ale aby sa začalo aj konať. Ako prví na svete s ráznym krokom prišli Briti. Tajomník Michael Gove uviedol, že „vláda si uvedomuje situáciu, ktorej čelí. Je to kríza, hrozba, stav núdze. Musíme sa všetci zjednotiť. Od roku 2010 si táto planéta prešla piatimi najteplejšími rokmi. Dôsledky pre našu spoločnosť a celkovo aj planétu sú viditeľné.“

Zdroj: pixabay.com

Veľká Británia je tak prvou krajinu na svete, ktorá vyhlásila stav klimatickej núdze. Viac ako 76 % Britov nazýva tento problém núdzovým. Čo krajinu viedlo k tak ráznemu kroku?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Dôvodov je hneď niekoľko. Rôzne vedecké štúdie, ktoré dokazujú, že mnoho ľudských aktivít ohrozuje životné prostredie a našu spoločnosť trápia rekordné vlny horúčav či rastúci počet hurikánov.

Zdroj: pixabay.com

Za vyhlásenie stavu núdze však môžu aj protesty, ktoré sa minulý mesiac odohrali v Londýne a trvali jedenásť dní. Protesty viedla environmentálna skupina s názvom Extinction Rebellion. Protesty boli inšpirované len 16-ročným dievčaťom, Gretou Thunbergovou, ktorá je známa tým, že bojuje proti klimatickým zmenám.

Komentáre