V dnešnej dobe je bežné vidieť divoké zvieratá v prostredí, ktoré vôbec pre ne nie je prirodzené. Majestátne slony ako stoja na predných nohách alebo nádherné mačkovité šelmy, ktoré sa musia správať ako ochočené domáce mačky skákajúce cez ohnivé kruhy. Spoločnosť si po dlhej dobe začala uvedomovať, že takýto život zvierat nie je v poriadku a prírode sa jednoducho donekonečna porúčať nedá.

zdroj: Getty

Cirkusy ako také, sú terčom mnohých debát. Najnovší prieskumu verejnej mienky vo Veľkej Británii ukázal, že až 94,5% respondentov je proti takémuto chovu a tak sa vláda rozhodla zakázať ich vystupovanie a chovanie v cirkusoch na ich území. Nasledujú tak model Škótska, kde takýto zákon prišiel do platnosti ešte v minulom roku. Zákon Veľkej Británie by mal prísť do platnosti v roku 2020.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Getty

Zámerom tohto zákonu je oslobodiť zvieratá od života v klietkach, zlých životných podmienok a hlavne od násilnej práce a od častých krutých trestoch, ktoré cvičitelia v cirkusoch používajú. Už v minulosti takmer polovica úradov na území Británie odmietala cirkusy a ich vystúpenia. S takýmto zákonom súhlasí aj 40 rôznych krajín z celého sveta, väčšina z Európy, Latinskej Ameriky a pár Ázijských krajín.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here