Najdlhší most na svete skonštruovali v Číne. Ide ponad more cez  a meria neuveriteľných 55 kilometrov. Spája metropoly východu Hong Kong a Macau. Jeho konštrukcia trvala 9 rokov.

zdroj: Bloomberg via Getty Images

Ešte nie je ani otvorený a aj tak je preslávený po celom svete ako najdlhší morský most na svete. Jeho oficiálne meno je most Hong Kong-Zhuhai-Macau. Zhuhai je názov ďalšieho menšieho mesta ležiaceho medzi týmito dvoma svetovými metropolami. Veľkolepé otvorenie je naplánované na zajtra, 23 októbra o 9:00 ráno miestneho času. Na otvorení by sa mal zúčastniť aj čínsky prezident Xi Jinping.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: AFP

Konštrukcia tohto mostu je veľmi jedinečná. Ukrýva v sebe aj podvodný tunel a výstavba celého tohto projektu začala ešte v roku 2009. Len pre porovnanie, tunel spájajúci Anglicko a Francúzsko je kratší o 22 kilometrov.

zdroj: AP

Najdlhší most ponad more na svete a šiesty najdlhší most na svete. Jeho odhadovaná životnosť je na 120 rokov a jeho konštruktéri a dopravní inžinieri predpokladajú zníženie transportného času medzi mestami až o 60%, čo by malo dopomôcť migrácii a obchodu.

zdroj: EPA

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here