Predstava manželského páru o ich dome bola jasná. Chceli mať svoj vlastný malý domček za čo najmenej peňazí, no zároveň si uvedomovali, že majú veľa veci, ktoré musia byť zastrešené, a tiež to, že raz sa ich rodina pravdepodobne rozrastie. Architekti preto prišli so skvelým riešením, ako splniť všetky požiadavky a nazvali ho “tretinový dom”.

mojdom.sk
mojdom.sk

Dom, ktorý sa nachádza v nórskych horách, je rozdelený na dve časti. Prvá, obytná časť, má dve poschodia. Druhá časť je dvakrát taká veľká ako obytná časť a predstavuje vonkajší zastrešený priestor. Dnes táto druhá časť funguje ako kryté parkovacie miesto, sklad alebo dielňa, no keď raz bude rodina potrebovať zväčšiť obytnú plochu, bude to jednoduchšie, pretože strecha a základná konštrukcia je už postavená. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
mojdom.sk

Stavba sa javí abstraktne a zároveň veľmi jedinečne. Obytná časť pôsobí, že je malá a ťažká, zato neobytná časť je veľká a odľahčená, čím sa to navzájom pekne vyvažuje. Stavba sa tiež môže kľudne premeniť na stodolu, čo je v týchto oblastiach bežné. 

mojdom.sk
mojdom.sk

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here