Niektorí ľudia si nezaslúžia byť rodičmi a vychovávať deti. Dôkazom toho sú rodičia z Austrálskeho mesta Sydney, ktorí svoju 20-mesačnú dcérku nechali vyhladovať na vegánskej strave. Okrem toho, že bola na svoj vek veľmi podvýživená, nedostatok pestrej stravy sa podpísal aj na jej zdraví a spomalil jej vývin. Maličká bola kŕmená ryžou, zemiakmi, tofu a kúskami banánov, a jej váha nedosahovala ani 5 kilogramov.

Zdroj: pixabay.com

Práve zdravotné problémy boli dôvodom, prečo sa rodičia rozhodli navštíviť s dcérkou lekára. Batoľa bolo zoslabnuté, nedokázalo stáť na nohách, vôbec nerozprávalo, nemalo zuby a vyvinulo sa uňho ochorenie kostí, ktoré zapríčiňuje, že kosti sú krehké a môžu sa veľmi ľahko zlomiť. Od narodenia nemalo zavedené žiadne lekárske záznamy ani žiadne vykonané preventívne prehliadky. Pri vyšetrení si lekári najskôr naozaj mysleli, že sa im do rúk dostalo malé 3 mesačné bábätko. Keď však zistili, že ide o veľmi podvýživené a zanedbané takmer dvojročné dieťa, okamžite zalarmovali políciu a sociálku.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: pixabay.com

Po prešetrení celej situácie boli rodičom odobraté všetky deti, ktoré momentálne žijú u príbuzných. Tí batoľa začali riadne kŕmiť a zamerali sa aj na jeho rozvoj. Teraz má dieťa dokonca nábeh na obezitu, no rodina verí, že časom sa mu váha upraví na normálne hodnoty. Okrem toho začína rozprávať – postupne sa naučilo 20 slov, z ktorých teraz spája svoje prvé vety. Rodičia, ktorým hrozí až 5 rokov väzenia za týranie a zanedbávanie základných potrieb dieťaťa, si zatiaľ môžu spytovať svedomie. Otec detí však tvrdí, že on bol priveľmi zaneprázdnený prácou a starostlivosť o deti bola na pleciach jeho manželky, matky detí. Dodáva tiež, že on sám nikdy nebol ani vegetariánom ani vegánom a celý tento nápad, vychovávať dieťa od narodenia ako vegánku, pochádzal z hlavy jeho manželky.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here