Ako by ste zareagovali, keby vám vaše 5 alebo 8-ročné dieťa oznámilo, že sa mu nepáči v tele, v akom sa narodilo, a chcelo by vyrastať v tele opačného pohlavia? Pochopiteľne by ste boli zmätení alebo by ste možno nevedeli, ako reagovať. Rodičia detí z Kalifornie sa však rozhodli, že svoje deti v zmene pohlavia a životného štýlu podporia. Teraz tvrdia, že sú šťastnejšie, ako kedykoľvek predtým. Rodičia povedali, že začiatky neboli jednoduché, no všetko to robia pre svoje deti, ktoré nadovšetko milujú, rešpektujú a počúvajú ich túžby.

Zdroj: dailymail.co.uk
Pôvodná fotka z detstva: James ako dievča (naľavo) a Olívia ako malý chlapec (napravo)

Už v skorom veku si deti z tejto rodiny rodiny začali všímať, že sa vo svojom tele necítia dobre. Dcéra rodičov si v ôsmich rokoch uvedomila, že sa jej nepáči v tele dievčaťa a rozhodla sa, že sa stane chlapcom. Okrem toho aj ich syn už v štyroch rokoch začal hovoriť, že nie je chlapcom, ale dievčaťom, a vo veku 7 rokov sa dievčaťom naozaj stal. Momentálne teda vychovávajú Olíviu, ktorá sa narodila v tele chlapca, a Jamesa, ktorý sa narodil ako dievča. To, aké mená mali deti pred zmenou rodu nie je známe.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: dailymail.co.uk James a Olívia po zmene rodu a liečbe hormónmi

Rodina sa o svoj príbeh s verejnosťou podelila, pretože sa jej nepáči tabu, ktoré vzniklo okolo transrodových detí a fakt, že rodičia svoje deti v zmene pohlavia odmietajú podporovať. „Reakcia ľudí, keď počujú, že máme dve trans deti, je šok a úcta. Mnoho z nich si myslí, že je za tým situácia, keď mladší člen rodiny napodobňuje staršieho a che byť ako on,“ hovorí pre Barcroft TV matka detí.

Fotografia rodiny pred zmenou pohlavia detí
dailymail.co.uk

James mal 8 rokov, keď povedal svojim rodičom, že nechce vyrastať v ženskom tele a praje si stať sa mužom. Bol vtedy druhák na základnej škole. Ostrihal si vlasy, začal nosiť chlapčenské oblečenie a požiadal učiteľov a spolužiakov, aby mu nehovorili v ženskom rode, ale aby používali mužské zámená. Pred krátkou dobou začal James užívať liečbu, ktorá zabráni jeho ženským pohlavným hormónom pri spustení menštruácie a rastu prsníkov. Momentálne čaká na začatie liečby testosterónom.

Fotografia rodiny po zmene pohlavia detí
Zľava: otec, Olívia, James, mama
dailymail.co.uk

V súvislosti s Oliviou a jej zmenou pohlavia matka povedala, že to bolo šokujúce, pretože práve si tým istým prešli so starším dieťaťom. V prípade Olivie je ešte veľmi skoro na to, aby sa začalo s hormonálnou premenou chlapca na dievča. Byť trans znamená, že ste sa narodili v rode, ktorý vo svojom srdci necítite – ktokoľvek môže byť tým, kým chce byť, a nezáleží na tom, aký je názor ostatných,“ povedala k svojej premene Olivia, pre ktorú bola podpora zo strany rodiny a brata nesmierne dôležitá. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here