Podvodníci skúšajú nový typ podvodu. Snažia sa zapôsobiť na vaše city telefonátom, ktorý vyzerá ako naozaj neškodný. Mobilný operátor zachytil počas 11.11.2019 podvodné volanie prichádzajúce zo zahraničia. 

Po zdvihnutí hovoru sa ozval príjemný ženský hlas. Telefonát tak pôsobil naozaj nevinne a ľudia si mysleli, že sa nemajú čoho báť. ,,Ahoj. Toto je volanie od rodiny a priateľov, prosím, pozorne počúvajte. Rodina alebo priateľ požiadali o tento hovor. Táto služba je zdarma na použitie. Budeme vás teraz prepojovať, prosím, neskladajte tento hovor. Ďakujem,“ znie v telefóne.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Hovor sa naschvál predlžuje ďalej a ďalej, pretože čím je hovor dlhší, tým viac človek, ktorý podvodu naletel, zaplatí. Jedna minúta tohto hovoru stojí až 4 eura, dôverčivý zákazník teda môže prísť o naozaj veľa peňazí. 

„Hneď ako sme zaregistrovali tento útok, keď v pondelok 11. 11. večer automaty obvolávali tisíce našich zákazníkov, sme okamžite zablokovali hovory z krajín, odkiaľ útok prichádzal. Ide o bezprecedentne najmasívnejší útok v histórii operátora,“ uviedol technický riaditeľ 4ky Patrik Kollaroci pre ekonomika.sme.sk. Podvodné telefonáty sa však stále môžu objaviť z iných zahraničných miest, preto je dôležité byť obozretný! 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here