Niektoré vozidlá si navyše vyžadujú aj vašu špeciálnu pozornosť, ktorou môže byť nutnosť pravidelného čistenia DPF filtra. Ide o špeciálne zariadenie na vašom automobile, ktoré by malo zachytávať väčšinu škodlivých emisií a látok, ktoré inak unikajú do ovzdušia.

Kedy je nutné uvažovať o výmene?

Ak je tento filter už opotrebovaný a neplní svoje funkcie na 100 %, mali by ste popremýšľať o jeho výmene. Upozorniť by vás na to mala kontrolka vo vašom aute. Nie je to žiadna náročná operácia a kvalifikovaný odborníci presne vedia, akým procesom podlieha takéto čistenie. V opačnom prípade škodíte nie len sebe, ale aj okoliu, do ktorého možno, aj keď nevedomky ale predsa vypúšťate znečisťujúce látky, ktoré sa podpisujú na globálnom otepľovaní a znečisťovaní ovzdušia.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: tdipower.sk

Vďaka kvalitným doplnkom zmeníte nelichotivé štatistiky

Automobilový priemysel sa radí k najväčším producentom škodlivín vo vzduchu, preto je nutné dbať aj na to, aby tento filter spĺňal normy a bol testovaný Slovenskou legálnou metrológiou. Každý jeden šofér asi veľmi dobre vie, čo je DPF filter a ako funguje. Pre tých menej zainteresovaných ide o výfukový systém a filtrovanie pevných častíc výfukových plynov vznetových, respektíve dieselových motorov.

zdroj: carmagazine.co.uk

Vyššie a prísnejšie normy

V rámci týchto opatrení ide o sledovanie hodnôt oxidu uhoľnatého, siričitého, uhličitého, olova, sadzí, oxidu dusíka a nespálených uhľovodíkov. Od roku 2006 platila norma Euro 4, no od roku 2014, je vyššia, konkrétne ide o normu Euro 6, ktorá je k vozidlám fungujúcim na tento typ pohonnej látky už prísnejšia. Preto by ste si mali pri čistení a výmene tohto filtra dávať pozor a vyberať len firmy, ktorých filtre sú testované spomínanou metrológiou.

Ak si dáte záležať na takýchto detailoch a postaráte sa o vaše auto podľa toho, ako vám to zákon nariaďuje, kvalitné garážové brány dlho zatvorené neostanú. Nakoniec je to vaša zodpovednosť a poslanie šoféra, ktorý ovláda svoje motorové vozidlo, aby si aj takto zaisťoval bezpečnosť na cestách.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here