Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Taycan, pôvodne nazvaný „Mission E“ bol ešte v roku 2015 vyhlásený ako koncepčný automobil. Na trhu sa objaví hneď v dvoch variantoch: Taycan Turbo a Taycan Turbo S. Cena modelov sa bude pohybovať od 150 po 185 tisíc dolárov.

Obe počiatočné verzie modelu Taycan sú vybavené dvojitým elektrickým motorom. Taycan Turbo vyrobí 670 koní v špeciálnom režime rýchleho spustenia typu „štart-off-the-line“, zatiaľ čo Turbo S môže v tomto režime vyrobiť až 750 konských síl. Výsledkom je, že Taycan Turbo môže prejsť z 0 na 100 km za hodinu za 3 sekundy, zatiaľ čo Turbo S dosiahne rovnaký chod za 2,6 sekundy. Elektrické vozidlo Taycan od Porsche bude stáť viac ako ponuky spoločnosti Tesla, no zároveň je jeho výhodou dojazd a maximálna  rýchlosť  260 km za hodinu. Vozidlá Tesly sú softvérovo obmedzené na 250 km za hodinu.  

Taycan Turbo Zdroj: theverge.com
Taycan Turbo S Zdroj: theverge.com

Vďaka technológii 800 V, ktorú Porsche používa v Taycane, môžu byť obidva varianty vozidiel nabité z 5 na 80 percent za necelých 23 minút, keď sú zapojené do nabíjačiek, ktoré sa môžu nabíjať pri 270 kW. Spoločnosť Porsche prisľúbila vybudovať na svojich predajniach nabíjacie stanice schopné nabíjať 350 kW a materská spoločnosť Volkswagen začala budovať sieť nabíjačiek v Severnej Amerike, ktorá dokáže spracovať až 350 kW.

Aj Taycan bude mať typický interiér spoločnosti Porsche, hoci s viac obrazovkami a dotykovými panelmi, ako je bežné pri iných modeloch tejto značky. Rovnako tak bude Taycan prvým autom so vstavanou aplikáciou Apple Music.

Zdroj: theverge.com

Porsche uviedlo, že chce ponúknuť verzie Taycan, ktoré budú stáť menej ako 100 tisíc dolárov. Aj keď sa to niekedy v budúcnosti podarí, tak tieto autá asi nikdy nebudú senzáciou pre masový trh. Spoločnosť však tvrdí, že ide o najúžasnejší elektromobil materskej spoločnosti Volkswagen. Samotné predstavenie prvého elektrického vozidla od Porsche si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Komentáre