Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Obyvatelia mexického mesta Guadalajara zostali poriadne prekvapení z úkazu, o ktorý sa postaralo počasie. To, že v lete sa cez krajiny preháňajú búrky z tepla, na to si už každý zvykol a dokonca sa na ne väčšina ľudí aj teší, pretože so sebou prinášajú okrem zrážok aj príjemné ochladenie. No táto to schladila až moc. 

Zdroj: bbc.com/news

Počas krátkej, približne 20-minútovej búrky, sa horúci letný deň zmenil na ľadovú spúšť. Búrka so sebou totiž priniesla veľké ľadové krúpy, ktoré pri dopade na zem ničili úrodu, autá, zraňovali ľudí a vytvorili hrubú ľadovú škrupinu. Autá zostali uväznené v kopách ľadu, verejná doprava je ochromená a ľudia sú bezmocní. No to najhoršie ešte len prišlo – ľad sa začal topiť. 

Zdroj: bbc.com/news

Po problémoch s ľadom tak obyvatelia riešili zatopené autá a domy, vyvrátené stromy a premočenú pôdu. Obyvatelia Mexika i tamojšia vláda tento incident pripisujú klimatickým zmenám a boja sa, čo prinesú nasledujúce dni a ďalšie letá. Teploty tu dosahovali približne 25-30 stupňov Celzia, po ľadovom krupobití sa však ochladilo len na 14 stupňov, čo je na júl v Mexiku naozaj málo. Krúpy pritom nedosahovali gigantické rozmery, boli veľké približne 1 centimeter, no aj napriek tomu ľadová vrstva na niektorých miestach dosahovala výšku 1 až 1,5 metra.

https://www.instagram.com/p/BzX9O2xl-bi/?utm_source=ig_embed

Komentáre