Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Max Vredenburgh ako 10-ročný poslal so svojim otcom odkaz vo fľaši zo štátu Massachusetts na východnom pobreží USA. V odkaze píše, že má rád vesmír, zvieratá, autá, spomína svoju obľúbenú pláž a farbu. Fľaša 9 rokov putovala, preplávala 5000 kilometrov. V októbri tohto roku bola fľaša s odkazom nájdená na pobreží Francúzska.

www.youtube.com

„Ahoj, 10. októbra 2019 som objavil tvoj odkaz vo fľaši na jednej pláži vo Francúzsku, medzi Contis a Mimizan,“ napísal Maxovi Vredenburghovi nálezca, ktorý sa podpísal ako G. Dubois. K textu priložil aj dve mapky, kadiaľ fľaša plávala. „Medzitým si už výrazne vyrástol, nemáš desať, ale 19 rokov,“ skonštatoval.

www.youtube.com

Chlapec, ktorý mal vtedy 10 rokov už úplne zabudol, že niekedy nejaký odkaz poslal. Keď mu nálezca, G. Dubois, napísal, neveril vlastným očiam, že sa niečo také po 10 rokoch naozaj stalo. „Rodičia si schovávali veci z môjho detstva, takže som na to veľmi nemyslel. Potom som si prečítal list od príjemcu a srdce mi zaplesalo. Niečo také sa mi už nikdy nestane,“ povedal mladík. Dodal, že chce autora odpovede kontaktovať a poďakovať mu.

Komentáre