Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

V Holandsku polícia našla staršieho muža a 6 detí zavretých v pivnici, v úplnej izolácií od okolitého sveta, kde „čakali na koniec sveta”.  Informoval o tom v utorok spravodajský server DutchNews.nl. Objavili ich po tom, ako najstarší syn niekoľkonásobne navštívil okolitý bar v najbližšej obci Ruinerwold. 

mojdom.zoznam.sk

„V nedeľu prišiel znova a bol veľmi zmätený,” vyjadril sa majiteľ baru Chris Westerbeek pre lokálnu televíznu stanicu RTV Drenthe. Tiež dodal, že si mladík objednal päť pív, ktoré následne nato aj celé vypil. Keď sa s ním dal do reči, zistil, že utiekol od zvyšku svojej rodiny a hľadá pomoc.  „Potom sme zavolali políciu,“ vysvetlil Westerbeek.  

Mladík počas rozhovoru spomenul aj to, že vonku nebol 9 rokov spolu so svojimi bratmi a sestrami pretože čakali na koniec sveta. Nasvedčoval tomu aj jeho vzhľad. Mal dlhé vlasy a narastenú dlhú neupravenú bradu, oblečený bol v starom špinavom odeve. Podľa vlastných slov chce skoncovať so spôsobom života, aký žil doteraz. 

Polícia pri vyšetrovaní našla v obývačke tajné dvere, ktoré viedli do pivnice, kde našli 58-ročného muža a spolu s ním aj 6 detí. To, čo sa stalo s matkou detí, doposiaľ nie je známe. Deti nemali žiadny kontakt s vonkajším svetom a žili úplne sebestačne s tým, čo dopestovali na záhrade, kde chovali jednu kozu. Či sú to deti 58-ročného pána zatiaľ nie je nepotvrdené. Nikto so susedov rodinu nepozná, no jeden zo susedov pre televíziu RTV Drenthe uviedol, že si myslel, že muž, ktorý zadebnil všetky okná na dome, žije na farme celkom sám. Muža polícia zatkla, s vyšetrovateľmi však nespolupracuje. 

Komentáre