Mysleli ste si, že Alpina B7 je šelma? Tak čo poviete na sériový model M760iL xDrive, ktorý má pod kapotou brutálnych 600 koní. Jedná sa o 6,6-litrový twin-turbo „TwinPower“ dvanásťválec, ktorý to vytiahne z  0-100km/h za neuveriteľných 3,9 sekundy a jeho maximálka je obmedzená na tradičných 250km/h. Údaje sú veľmi podobné tak, ako u Alpiny B7.

Nechceme však tieto 2 vozidlá dávať do porovnávacieho súboja. Nová vlajková loď z Mníchova má pod kapotou celohliníkový motor V12, ktorý je dielensky upravený divíziou  „M-performance“ (nie divíziou „M-power“).

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Srdce novej Sedmičky bude obsahovať „Double-VANOS“ variabilné časovanie ventilov a vstrekovanie paliva „High Precision“. BMW tvrdí, že toto umožňuje vyšším kompresným pomerom a prispieva k lepšej odozve plynového pedála za rozumné množstvo pohonných hmôt.

Enormný výkon je prenášaný na vozovku cez  8-stupňovú automatickú prevodovku a za pomoci xDrive pohonu všetkých štyroch kolies. Celú emóciu ešte umocňujú klapky vo výfukovom potrubí, ktoré sa starajú o nenapodobiteľný rev tejto šelmy.

Komentáre