Počas rokov sa ideál stelesnenia mužskej krásy v očiach žien menil. V starovekom Ríme alebo aj antickom Grécku stavali svojim hrdinom sochy, na ktorých boli stvárnení ako hora svalov. Tento trend sa však zmenil a dnes podľa najnovšej štúdie sú pre ženy najaktraktívnejšími mužmi tí, ktorí majú aj nejaké to kilečko navyše.

Podľa tejto štúdie sa predstava ideálu mužskej krásy u žien presunula z hromady svalov na niečo úplne iné. Namiesto „pekáču buchiet“ na bruchu sa ženám na mužoch začína páčiť jemné zavalité bruško.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: Getty

Áno, znie to dosť zarážajúco a šokujúco, keďže podľa tohto trendu môžu muži už po novom zostať doma, pozerať TV a jednoducho leňošiť namiesto dlhého času stráveného vo fitku.

FHneď zciatkom nového roka, vykonalo Planet Fitness anonymný online prieskum, do ktorého sa zapojilo viacej ako 2000 amerických žien a mužov. Obé pohlavia boli dotazované rovnakým spôsobom. Respondenti mali za úlohu opísať podľa nich ideál postavy opačného pohlavia. Až prekvapujúco označilo 7 z 10 žien jemné brucho za atraktívnejšie, ako brucho vysekaného svalovca.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here