Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Neuveriteľné video 2 rysov sa podarilo nakamerovať Edwardovi Tristovi. Video zachytáva 2 rysov ako stoja čelom oproti sebe a dorozumievajú sa zvláštnymi výkrikmi. Nakoniec sa zvláštne dotknú čelami a posadia sa oproti sebe. Po zverejnení sa toto video takmer okamžite stalo virálnym a obletelo celý svet. Biológovia sa domnievajú, že s najväčšou pravdepodobnosťou si zvieratá dohadovali pohlavný styk.

Rysom v Kanade v súčasnosti končí obdobie párenia. Samice sa pripravujú na tehotenstvo a samci sa z posledných síl snažia uhnať posledné samice. Práve táto túžba stihnúť počať nové potomstvo na konci rozmnožovacieho obdobia bola zrejme práve príčinou tohto zvláštneho chovania.

„Je to úžasné, nikdy som nič podobné nevidel ani nepočul,“ povedal biológ Luke Hunter a zároveň aj dodal, že z videa sa nedá úplne presne určiť, či sa jedná o samca a samicu. Podľa tvaru hlavy sa mohlo jednať aj o dvoch samcov a v tom prípade sa jedná o teritoriálne chovanie a hádku pri hľadaní samice.

Pravdepodobnejšou však stále zostáva prvá varianta. Luke Hunter ďalej ešte dodal: „Vzhľadom ku koncu rozmnožovacieho obdobia a pozícii, v ktorej zvieratá oproti sebe stoja, je najpravdepodobnejším vysvetlením prvá varianta. Samec by sa rád páril, no samica už o neho nemá záujem.“ 

Veľa ľudí aj odborníkov však stále zostáva zaskočená z tohto správania, lebo nikdy nič podobné predtým ešte nevideli.

 

Komentáre