Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

52-ročný kokaínový kráľ Rocco Morabito, ktorý je jedným z najvplyvnejších členov talianskej mafie známej pod menom ´Ndrangheta, v pondelok v noci ušiel z väzenia v meste Montevideo. Spoločne s ďalšími troma väzňami prenikli na slobodu cez strechu väznice, bezprostredne po úteku sa vlámali do neďalekého bytu a okradli o peniaze ženu, ktorá v ňom bývala.

Zdroj: abc.net.au

Milánsky mafián Morabito bol políciou zatknutý na jeseň roku 2017 v Uruguaji a vo väznici Montevideo, z ktorej ušiel, mal čakať na vydanie do vlasti. V roku 2017 bol ministrom vnútra vyhlásený za utečenca číslo 1 – na úteku bol už od roku 1994. Za obchodovanie s kokaínom, pôsobenie v mafiánskej organizácii a ďalšie vážne kriminálne zločiny bol odsúdený až na 30 rokov vo väzení.

Zdroj: nypost.com

Keďže ide o bossa nebezpečnej a dobre organizovanej kalábrijskej mafiánskej organizácie ´Ndrangheta, taliansky minister vnútra Matteo Salvini označil situáciu po Morabitovom úteku z väzenia za závažnú a znepokojujúcu, a zároveň žiada vládu Montevidea, aby čo najrýchlejšie situáciu objasnila. Prial by si Morabita čo najskôr vidieť späť za mrežami, kam podľa neho patrí, aby si odpykal svoj trest a nepredstavoval hrozbu pre verejnosť.

Komentáre