Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

V sobotu 20. júla sa v Bratislave už po deviaty raz uskutočnil Dúhový Pride. Akcia, ktorej účastníci, najmä z LGBTI komunity, chceli pochodom podporiť rovnosť ľudí bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

Akciu otvoril moderátor a spevák Šarkan. Podľa slov moderátora podporilo túto udalosť v Bratislave celkovo 35 veľvyslanectiev vrátane Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Na Pride viali hlavne európske a dúhové vlajky. LGBTI priaznivci vyzvali politikov, aby tému LGBTI nezneužívali vo svojich predvolebných kampaniach. „Vyzývame politikov, aby s tým prestali a začali riešiť reálne problémy, ktoré na Slovensku majú. Najväčším problémom našej komunity je, že tu stále neexistuje žiadna právna ochrana pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.”, uviedol organizátor Dúhového Pridu Martin Macko.

Verejná ochrankyňa práv so svojim tímom je už medzi nami. #duhovypride #duhovypridebratislava #pride #bratislava…

Uverejnil používateľ Duhovy PRIDE Bratislava Sobota 20. júla 2019

V tom istom čase prebiehalo v Bratislave aj podujatie Hrdí na rodinu. Na námestí pred Dómom sv. Martina sa zišlo niekoľko stoviek ľudí v červených tričkách. Mnohí držali aj slovenské zástavy. Uvidíme, či sa tak rozporuplné témy dokážu na Slovensku niekedy prepojiť a akceptovať.

Komentáre