O tom, že kvalita slovenských internátov je na bode mrazu počúvame každý rok. Štát síce niekoľko z nich krásne zrekonštruoval, no stále ich zostalo veľa v dezolátnom stave. Nepovažujeme za normálne, aby si študent okrem odhodlania a energie na vysokoškolské štúdium so sebou do iného mesta bral aj paplóny, vankúše, kupoval si rošt na posteľ alebo dokonca nové dvere či sprchovú hlavicu. To, čo sa však stalo naposledy už nie je iba otázkou dizajnu, pohodlia a kvality. Stav našich internátov je v stave, kedy je ohrozené aj bezpečie a zdravie študentov.

Zdroj: facebook.com/zomriofficial/

Svoje by o tom vedela povedať aj študentka z Belgicka, ktorá je momentálne na Slovensku v rámci programu Erasmus. V posledných dňoch sa na našom území totiž stretávame so silným vetrom, ktorý pácha škody nielen na majetku ale aj v prírode. Práve spomínaný vietor bol príčinou vybitého okna, ktoré jednoducho neustálo jeho nápor a doslova vypadlo dovnútra internátnej izby. V nej v tom čase boli dve študentky, ktoré utrpeli šok a menšie poranenia. Belgičanka o svojom negatívnom zážitku napísala status na sociálnej sieti, v ktorom svet informuje, že aj napriek tomu, že Slovensko je členom Európskej Únie, mentalita nášho národa je ako z komunizmu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Mladá Belgičanka si teda z pobytu na Mlynoch pravdepodobne neodnesie najlepšiu mienku o Slovensku, no pevne veríme, že kompetentných tento status a názor od zahraničnej študentky privedie k tomu investovať do rekonštrukcie internátov viac peňazí a zabezpečiť tak vysokoškolákom nielen určitý komfort a príjemné prostredie, ale v prvom rade možnosť (pre)žiť na internáte v bezpečí.

Komentáre