Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Počas nedeľného rána mohli Bratislavčania sledovať jedinečnú akrobatickú show, ktorú vo vzduchu predvádzal český pilot svetovej série Red Bull Air Race, Martin Šonka. Pilot medzi siedmou a ôsmou hodinou ráno urobil niekoľko manévrov vo vzduchu a vrámci tejto „show“, ktorú ranným vtáčatám v centre Bratislavy predviedol, podletel aj niekoľko známych mostov.

Zdroj: redbull.com

Martin svoju sviatočnú exhibíciu začal tým, že bez problémov podletel popod Most SNP. Nasledovala chvíľka akrobacie v oblakoch nad Dunajom, a na záver podletel ďalší most, tentokrát išlo o Starý most. Lietaním ponad Dunaj pri rýchlosti 320 km/h sa tak postaral o adrenalínové nedeľné ráno nielen sebe, ale aj obyvateľom hlavného mesta a turistom, ktorí ho odtiaľ s úžasom sledovali.

Zdroj: redbull.com

Martinovym cieľom bolo spopularizovať lietanie v kombinácii s akrobaciou. Rozhodol sa predviesť ho v krásnom centre Bratislavy, bez akéhokoľvek oboznámenia verejnosti, a so svojím výkonom a splnením tohto cieľa bol veľmi spokojný. 41-ročný Martin Šonka rozhodne nie je v oblasti lietania nováčikom – venuje sa mu profesionálne a na Slovensku i v Čechách patrí medzi elitu. Je držiteľom titulu majster sveta elitnej leteckej série Red Bull Air Race, majster Európy a vicemajster sveta v leteckej akrobacii kategórie unlimited – freestyle. Okrem iného je reprezentantom Českej republiky v leteckej akrobacii kategórie unlimited.

Komentáre