Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Nejeden z nás už mobil utopil, niekde zabudol alebo stratil. Nič z toho nie je príjemné, obzvlášť, keď sa k nemu už nemáte ako dostať a musíte si zaobstarať nový. Fotografie, správy, kontakty a iné osobné či dôležité údaje sú navždy preč a vám nezostáva nič iné, len sa s tým zmieriť. V podobnej situácii sa pred 15 mesiacmi ocitla žena, ktorá svoj iPhone stratila v rieke. Bola veľmi smutná, pretože tým pádom prišla o mnohé informácie a dáta, a tiež aj o správy s jej už zosnulým otcom, ktoré pre ňu znamenali veľmi veľa.

Tento príbeh má však celkom šťastný koniec – utopený iPhone pri potápaní sa v hlbokej rieke našiel youtuber, ktorý pridáva videá na kanál s názvom nuggetnoggin. Smartfón značky Apple, pravdepodobne model iPhone 6s, sa mu podarilo z dna rieky vziať a zapnúť. Na jeho veľké prekvapenie, mobil fungoval! Aj keď to zariadeniu trvalo dlhšie a výkonnosť samozrejme už nebola taká, aká by mala byť, dôležité je, že voda ho nezničila úplne, a bolo možné vyhľadať jeho majiteľku. Tá sa nesmierne potešila, pretože po vyše roku už bola zmierená s tým, že svoj telefón navždy stratila.

Zdroj: abcnews4.com

Stratený iPhone pravdepodobne zachránilo práve ochranné púzdro, ktoré bránilo vode, aby prenikla úplne do vnútra zariadenia, a predĺžilo tak jeho životnosť. Predsa len, 15 mesiacov na dne rieky by bez ochranného obalu nemal šancu prežiť ani ten najlepší iPhone.

Komentáre