Nie jednému človeku sa už určite niekedy snívalo o tom, aké by to bolo poberať peniaze doslova „za nič“. Vo svete kde však žijeme, táto myšlienka však príde viac menej ako z vymyslenej rozprávky. Nie však pre pre Španiela menom Joaquín García.

Tomu sa to (takmer úspešne) podarilo !

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V roku 1990, poberal García plat vo výške 3,000€ mesačne od vodárenskej spoločnosti, kde mal pracovať ako dozor pri výstavbe triedičky odpadových vôd.

Jedného dňa si však povedal, že ničomu neuškodí keď si spraví neoficiálny voľný deň a predĺži si tak víkend. Z víkendu sa však stal týždeň, z týždňa mesiac, z mesiaca rok a ani sa nenazdal a ocitol sa v situácií, kedy sa po ňom nikdo nezháňal a on poberal mesačne krásny príjem.

Po šiestich rokoch si však Garcíov nadriadený všimol, že na výplatnej listine sa nachádza človek, ktorého už nevidel pekných pár rokov. Ten ihneď kontaktoval autority a začal súdny proces pre náhradu škody, ktorú Joaquín García spôsobil.

On však tvrdil, že sa v práci každý deň ukázal, no nebolo tam poriadne čo robiť, tak sa hneď zobral a išiel domov. Na otázku prečo takú situáciu nenahlásil iba odpovedal že jeho rodina ho veľmi potrebovala a on sa obával že pre nedostatok práce by svoju prácu mohol stratiť a bolo by pre neho ťažké hladať si novú.

Súdny proces nakoniec prehral a bol nútený zaplatiť pokutu vo výške 27,000€. Čo nie je také zlé, keď zoberieme v potaz, že v prievehu 6 rokov sa celkove obohatil o viac ako 222,000€!

Tak čo neskúsili by ste podobnú fintu aj u vás v práci ?

muzhchina-gamak-more-plyazh-otdyh

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here