Auto LED žiarovky sa stávajú čoraz populárnejšie. A ak boli v minulosti pre niekoho znakom určitej exkluzivity automobilu, teraz ich môžete častejšie vidieť aj na pomerne lacných autách. Čo je dobrá správa pre všetkých majiteľov štvorkolesových tátošov.

Skutočne funkčné osvetlenie

LED diódy nie sú len dodatočné alebo hlavné brzdové svetlá, ale aj parkovacie svetlá, smerové svetlá, denné svetlá a dokonca hlavné. LED diódy sa stali nielen dekoráciou automobilov, ale aj skutočne funkčným osvetľovacím zariadením, ktoré svojou výkonnosťou mnohonásobne prekračuje nielen obyčajné, ale aj xenónové žiarovky, kde elektrický oblúk hrá významnú úlohu svetelného zdroja.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Avšak, rovnako ako akýkoľvek iný objekt, LED diódy majú svoje výhody a pre niekoho možno aj menšie nevýhody, najmä pokiaľ ide o ich použitie v konkrétnom aute a zrejme vyššiu cenu, ktorá sa ale nakoniec v rámci dlhodobej investície ukáže ako to najlepšie riešenie.

zdroj: bread4garlic.wordpress.com

Univerzálne využitie

Ne-významná veľkosť svetelných diód signifikantne rozširuje možnosti konštrukcie vozidla. Svetelný prvok alebo dokonca smerový svetelný zdroj, napríklad svetlomet, je možné umiestniť kdekoľvek a v akomkoľvek množstve, pretože nezaberajú veľa priestoru. Samozrejme, že je dobré, ak si viete najlacnejšiu LED H4 žiarovku vybrať správne aj podľa typu vozidla, čo nie je pri dnešnej ponuke naozaj žiadny problém.

Z pomerne rovnakého dôvodu poskytujú LED svietidlá do auta viac možností aj na riešenie aktívnych a stretávacích svetlometov. Osvetlenie konkrétneho úseku cesty nie je vykonávané pomocou servopohonov, ktoré menia smer svetelného lúča z xenónovej alebo halogénovej žiarovky, ale pomocou napätia na konkrétnu LED, ktorá spolu s objektívmi v jednotke prevyšuje.

zdroj: topspeed.sk

Šetria vám peniaze

Jednou z nemilých a dosť otravných činností pre mnohých šoférov je aj pomerne častá výmena auto žiaroviek, ktoré sa vďaka povinnému celoročnému osvetleniu míňajú dosť rýchlo. Aby to nezasiahlo do vášho rodinného rozpočtu, zvoľte si auto LED žiarovky. Určite vydržia viac, poskytnú lepšie svetlo a spotrebujú pritom oveľa menej energie.

Ako vidíte, LED auto žiarovky sa určite oplatia a spolu s čistým filtrom pevných častíc to bude tá najlepšia výbava pre vaše auto a pohodlie na cestách, ktoré s ním určite zažijete. Treba si len vedieť správne vybrať a život je potom vždy o niečo jednoduchší.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here