Po piatich rokoch výstavby je socha konečne dokončená. Výstavba najvyššej sochy na svete trvala Indii 5 rokov a je 2-krát vyššia, ako Socha slobody.

Len tesne pred pár dňami predstavil indický predseda vlády Narendra Modi najvyššiu sochu na svete vysokú 181,2 metra. Nová socha sa nachádza na brehoch rieky Narmada v západnej časti štátu Gujarat. Socha stvárňuje neskoršieho indického lídra za nezávislosť Sardara Vallabbhaia Patela.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: REUTERS

Tento bronzovo-cementový monument nesie oficiálny názov „Statue of Unity“, teda „Socha Jednoty“. Jej výške je takmer 2-krát vyššia, ako legendárna Socha slobody. Posledného držiteľa trónu najvyššej sochy na svete – Čínskeho Spring Temple Buddha – prekonala o 30 metrov.

zdroj: REUTERS

Zaujímavosťou na celej stavbe je, že socha je postavená z cementu a recyklovanej ocele. Jej výstavba stála údajne až neuveriteľných 500 miliónov EUR, čo sa zdá byť svetovým médiám trošku premrštené, ale to sú oficiálne zverejnené informácie. Jej slávnostne otvorenie sprevádzala hotová ceremónia a dokonca aj letecká show.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here