Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Netradičná motivácia preslávila tohto mladíka a vlastne aj turizmus Jamajky. Nemec Marian Erbach bol už unavený z neustáleho upratovania po nezodpovedných turistoch, ktorí za sebou na plážach nechávali neporiadok, a rozhodol sa nájsť riešenie, ako s tým skoncovať. Keďže sám nemal šancu udržať okolité pláže čisté, inšpiroval sa jedným podnikom, o ktorom počul, že turistom ponúka šálku kávy za každé vedro odpadu, ktoré nazbierajú v okolitej prírode a prinesú ho personálu. On sa ale rozhodol tento nápad vyšperkovať, a za odpad z jamajských pláží ponúka ako odmenu joint.

facebook.com/germaicanhostel

Marian sa do boja proti odpadu vyzbrojil informačným plagátikom a 56 gramami marihuany, z ktorých vlastnoručne vyrobil 56 jointov. To je totiž maximum množstva marihuany, ktoré môžete na Jamajke pri sebe mať bez toho, aby vás zatkli. Len 30 minút po nalepení plagátu na dvere svojho hostela sa objavil prvý človek, ktorý mal o odmenu záujem. Jedinou podmienkou pre jej získanie je priniesť Marianovi 1 plné vedro odpadkov z pláže a jej okolia.

facebook.com/germaicanhostel

Marian dodáva, že joint motivoval značnú časť turistov k tomu, aby po sebe nechávali pláž čistú a aby odpad, ktorý na nej nájdu neignorovali, ale upratali ho. Kôš plný odpadkov často prinesú aj ľudia, ktorí marihuanu nechcú – ide im len o čistotu pláže a chcú túto myšlienku podporiť. Dodáva tiež, že koše na zber odpadu ho stáli viac peňazí ako samotná „motivačná“ marihuana, no je rád, že jeho nápad ľudí zaujal a pláže sú oveľa čistejšie ako predtým.

Komentáre