Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Pokračovania známej československej rozprávky, Perinbaba (1985), sa dočkáme už čoskoro. Režisér Jakubisko ukázal prvé zábery v traileri. Perinbaba a dva svety bude ukazovať príbeh Lukáša, syna Alžbetky a Jakubka, ako sa vybral do sveta hľadať šťastie a lásku. V kinách si ju budeme môcť pozrieť na Slovensku a v Česku už v prvej polovici roku 2020.  

x.telkac.zoznam.sk

„Film Perinbaba ako vianočná rozprávka vychoval na Slovensku tri generácie. Stala sa takou populárnou, že sa teší záujmu divákov aj po tridsiatich piatich rokoch. Po celý čas som dostával od divákov listy so žiadosťou, aby som nakrútil pokračovanie. Dlho som váhal,” vyjadril sa Jakubisko. 

„Po tridsiatich piatich rokoch som sa však rozhodol nakrútiť iný príbeh. Perinbaba a Dva svety. Sen vo sne, príbeh v príbehu. Pretože vždy máme možnosť si vybrať jeden z dvoch svetov. Zázraky sa nestávajú iba vo sne, ale i v živote. Ak po niečom skutočne túžime, splní sa nám to,“ vysvetlil.

x.telkac.zoznam.sk

Perinbaba 2 ale podľa filmára nebude mať status klasickej starej rozprávky: „Nemám rád príbehy, v ktorých hlavný hrdina sedí po celý čas za pecou, potom strčí každého do vrecka, a pečené holuby mu padajú len tak… Deti by mali mať vzory v ľuďoch, ktorí cieľavedome a vlastným pričinením dosiahnu svoje šťastie. V príbehu dominuje fantázia, humor a poézia. Môj Lukáš, syn Alžbetky a Jakuba, sa vyberie do sveta, hľadať šťastie a lásku. Na svojej púti, sa často dostane na rázcestie, a musí si vybrať, ktorou cestou sa vydá. A každé rozhodnutie, či už dobré, alebo zlé, mu zmení život. Rovnako ako nám v reálnom živote. Vytvoril som bizarný svet snov, ktoré sa stávajú realitou,“ dodal filmár.

Komentáre