Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

 

Existuje viacero spôsobov, akými si človek môže odľahčiť hlavu a dostať sa do nálady. Niekto siahne po alkohole, inému pomáha nikotín či iná prímes zabalená v cigarete, ďalší siaha po drogách. Mladí chlapci v Indonézii však postúpili na nový level v drogovaní a začali využívať dámske hygienické vložky a tampóny. Ide o použité hygienické potreby, ktoré sa nechajú vylúhovať vo vode, podobne ako čaj. „Vývar“ z nich pôsobí utlmujúco a má halucinogénne účinky.

Policajti, ktorí sa v Indonézii týmto prípadom zaoberali, pre verejnosť potvrdili, že zmes takýchto látok je pre ľudský organizmus škodlivá, priam až toxická. Deti, ktoré extrakt pili, boli tak veľmi mimo reality, že sa pokúšali chytiť do rúk zvuk. Táto tekutina tiež dokáže navodiť pocity ľahkosti, lietania a má silné halucinogénne účinky.

Podľa informácií tieto pocity spôsobuje najmä prítomnosť chlóru v zmesi nachádzajúcej sa vo vnútri dámskych pomôcok. Chemikálie, ktoré zabezpečujú absorbovanie tekutín do vložky či tampónu, však môžu v tomto prípade vážne poškodiť pečeň a obličky. V minulosti sa indonézska mládež pokúšala privodiť si podobný stav inhalovaním zmesi repelentov proti hmyzu.

Komentáre