Nový maznáčik rodiny dostal meno Kojek. Ešte v roku 1997 keď ho Muhammad odkúpil tak meral len 25 centimetrov a vážil pár gramov. Dnes je realita však iná. Kojek meria takmer 3 metre a váži viacej ako 200kg. Šťastný majiteľ uvádza, že Kojek je stále rovnako hravý ako bol aj v čase keď ho doniesol domov. „Starostlivosť o neho nie je moc náročná. Raz za týždeň mu vymeníme v bazéniku vodu, vydrhnem ho a umyjem mu zuby. Myslím, že Kojek ma vníma viacej ako svojho otca ako svojho pána. Nikdy by nikomu neublížil, často sa s ním hrajú aj moje deti!“ Povedal na adresu svojho trojmetrového miláčika šťastný majiteľ.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Počas svojho života sa stal Kojek doslova celebritou. „Často mi píšu ľudia z celého sveta, ktorí by sa chceli s Kojekom stretnúť. Dokonca mu istý chovateľ za Kojeka ponúkol €55 000, ale Muhammad odmietol.“

Kojek má dnes už 20 rokov, no na pomery krokodíla je stále veľmi mladý. Morské krokodíly sa bežne dožívajú 80 rokov. Historicky najväčší zdokumentovaný jedinec meral až 6,3 metra a vážil 1,2 tony. 

zdroj: CCTV News

 

Komentáre