Lyžiarske strediská už postupne otvárajú svoje brány, a tak je najvyšší čas dať si nabrúsiť lyže či snowboard a vydať sa na svah. Zimné športy sú na Slovensku nesmierne obľúbené, práve preto lebo fyzická aktivita v kombinácií s oddychom je v chladných dňoch tou najlepšou voľbou. Vy už viete kam sa tento rok vyberiete? Nechajte sa inšpirovať top lyžiarskymi strediskami na Slovensku. 

  1. Jasná Nízke Tatry – Jasná patrí jednoznačne medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie lyžiarske strediská. Okrem toho, že tam je veľké množstvo zjazdoviek, toto miesto oplýva aj dych vyrážajúcou prírodou, keďže sa stredisko nachádza v národnom parku NAPANT. V Jasnej na vás čaká 23 lanoviek a vlekov a viac než 50 zjazdoviek. Na svoje si tam prídu aj  milovníci adrenalínu hlavne vďaka freeridovým a DC SNOW zónam.
jasna.sk

2. Park Snow Donovaly – ďalšie obľúbené stredisko sa nachádza medzi Nízkymi Tatrami a Veľkou Fatrou. Stredisko sa môže pochváliť 11 km dlhými zjazdovkami, ktorých je dokopy 17. Snow Park Donovaly sa rozdeľujú do dvoch areálov. Jeden z nich sa nazýva Nová hoľa a druhý Záhradište.  

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
onthesnow.sk

3. Štrbské pleso – ak chcete zažiť lyžovačku s prekrásnymi výhľadmi na okolitú prírodu Vysokých Tatier, Štrebské pleso je tá správa voľba! 7km dlhé zjazdovky, kde si prídu na svoje začiatočníci i profesionáli, a lanovky, ktoré idú až priamo na Solisko vás v tom určite usvedčia. 

ubytovanienaslovensku.eu

4. Vrátna Free Time Zone – lyžiarske stredisko vrátna sa nachádza v Národnom parku Malá Fatra. Vrátna má status štvrtého najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovenku, ktorého trate sa vlečú až do nadmorskej výšky 1 520 metrov. Teda ak hovoríme o Pasekoch a Poludňovom Grúni. V prípade, že chcete ísť ešte vyššie, musíte sa vyviezť až na Chleb, kde si môžete užívať výhľady z výšky 1 647 metrov nad morom.  

slovakia.travel

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here