Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Emil Oldenburg, CTO (chief technology officer) spoločnosti Bitcoin.com už verí tomu, že Bitcoin je najrizikovejšia investícia akú možte spraviť a to aj s ohľadom na jeho prudký cenový nárast. V rozhovore pre švédsky technologický magazín Breakit sa totižto vyjadril, že už viac nedôveruje kryptomenám.

zdroj: Pxhere

Vyjadrenie Emila Oldenburga

Bitcoin je veľmi rizikový a nevyspytateľný. Nedávno som predal všetky svoje bitcoiny a previedol ich na bitcoin cash. Poplatky na prevod boli dosť drahé a každá jedna transakcia trvala zhruba 12 hodín. Naša spoločnosť Bitcoin.com sa prestala zaoberať starým Bitcoinom a svoje záujmy zacielila na Bitcoin Cash, ktorý vznikol len v auguste tohto roku. Bitcoin Cash je cesta, v ktorej vidím budúcnosť.

zdroj: Nairametrics/Pixabay

Ako sa Oldenburg vyjadril, poplatky a čas, ktoré transakcie pri prevode Bitcoinu zožerú len potvrdzujú jeho intuíciu. Len pre ilustráciu pre tých ktorí nevedeli, v januári tohto roku mal bitcoin hodnotu $1000 za jednu mincu a dnes, o 12 mesiacov neskôr má už hodnotu $18000.

Istý utajený expert na kryptomeny, ktorý úspešne už predpovedal vývoj kryptomien a veľkú časť svojho zisku na nich venoval charite sa vyjadril, že dlhodobá investícia do Bitcoinu nesie nesmierne riziko a varuje ľudí, aby takéto investície ani nevykonávali.

Komentáre