Po uliciach ďalšieho slovenského mesta sa budú môcť jeho obyvatelia začat presúvať po novom už aj elektronickými kolobežkami, tie sa aktuálne rozmiestňujú po uliciach mesta. Po bikesharingu sa v uliciach mesta objavujú aj elektrické kolobežky, ktoré môžu obyvatelia využívať na rýchle a efektívne premiestňovanie na kratšie vzdialenosti.

Požičiavenie prebieha cez jednoduchú aplikáciu vo vašom smartfóne a následným naskenovaním QR kódu. Sploplatnené je okamžité odomknutie kolobežky a následne aj každá minúta na nej strávená. Po ukončení jazdy kolobežku používateľ nechá v niektorej z vyznačených oblastí na mape v aplikácii a znova ju zamkne. Pokiaľ ju nechá v nepovolenej zóne, hrozí mu pokuta do výšky 30 EUR.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Za novými kolobežkami stojí estónska taxislužba Bolt. V Bratislave sú ceny nastavené na 50 centov za domknutie a následne 15 centov za každú začatú minútu jazdy. Kolobežky majú v sebe zabudovaný GPS systém, ktorý aplikácii poskytuje údaje o ich presnej polohe a stave nabitia batérie. Ich maximálna rýchlosť je 25 km/h a pokiaľ je jej batéria plne nabitá, dokáže kolobežka prejsť vzdialenosť 40 kilometrov.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here