Predavač v celosvetovo známej sieti kaviarní, Starbucks, sa pokúsil o veľmi nevhodný žart. Vtip v podobe nápisu na pohár zákazník zjavne nepochopil ako vtip, v dôsledku čoho prišiel mladý zamestnanec o prácu. 

Zákazník, ktorému sa poháre s nevhodným nápisom dostali do rúk, bol zhodou okolností policajt, ktorý chcel potešiť svojich kolegov, ktorí boli v službe na Deň vďakyvzdania. V šoku zostal po tom, ako si prečítal nápis na jednorazových pohároch. Na všetkých bolo zreteľne napísané “PIG”, čo v preklade znemená prasa. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Takže jeden z mojich dôstojníkov sa rozhodol pre našich dispečerov urobiť v Deň vďakyvzdania niečo príjemné. Je sviatok a naši dispečeri pracujú napriek tomu, že nie sú dostatočne ocenení. Môj dôstojník preto odbehol do Starbucksu, aby im spríjemnil pracovnú dobu v čase, keď iní odpočívajú. Namiesto toho, aby si doma užívali dobré jedlo a pozerali futbal, hliadkujú v našom meste. A za toto všetko dostali piati z nich kávu, ktorá je nielen predražená, ale ešte je aj určená pre prasa,“ píše na Facebooku šéf policajného oddelenia.

Táto správa sa samozrejme okamžite dostala aj do rúk ľudí z vedenia Starbucksu, ktorí na to spätne reagovali: „Je nám to veľmi ľúto a je absolútne neprijateľné, aby si naši zamestnanci dovolili niečo také. V najbližších dňoch sa predstavitelia spoločnosti stretnú s policajným oddelením v Kieferi, aby začali diskutovať o spôsoboch spolupráce. Spoločne s orgánmi činnými v trestnom konaní budeme spoločne hľadať vzdelávacie príležitosti pre našich partnerov na podporu lepšieho porozumenia a rešpektu,“ uviedlo vedenie firmy. Neskôr hovorca spoločnosti potvrdil, že nezdvorilého zamestnanca prepustili. 

K vzniknutej situácii sa vyjadrila aj dcéra náčelníka Johnnyho O’Maru. „Rada by som povedala, že môj otec je prasa a chcela by som sa poďakovať odvážnym mužom a ženám zo Starbucksu za ich službu,” znel rozhorčene je komentár na Facebooku.  

Facebook/Johnny O’Mara

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here