piatok, 30. októbra 2020
Úvod Headline Zbohom, lajky! Instagram robí zásadnú zmenu, inšpirovali ho k nej súťaživí influenceri

Zbohom, lajky! Instagram robí zásadnú zmenu, inšpirovali ho k nej súťaživí influenceri

Revolučná bezlajková sociálna sieť sa vo svete stretla s vlnou nadšenia

Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Zberatelia lajkov plačú v kúte! Instagram plánuje v blízkej dobe zrealizovať aktualizáciu, ktorá zabráni followerom vidieť počet lajkov na cudzom príspevku. 18-teho júla sa začalo s testovaním tejto verzie v šiestich svetových krajinách – Austrália, Nový Zéland, Írsko, Taliansko, Japonsko a Brazília tak už majú možnosť zvykať si na novú podobu virtuálneho sveta dokonalosti. 

pixabay.com

Nápad vznikol už dávnejšie a úplne prvý test bol zrealizovaný minulý rok v máji, a to v Kanade. Cieľom vývojárov je zabrániť ostatným, aby videli počet lajkov na vašom príspevku. Ostatní však budú mať možnosť dať vám lajk, no ich počet budete vidieť len vy, ako jeho autor. Dôvod? Instagram mal totiž plné zuby ľudí, ktorí sa naháňali za lajkami, a tiež influencerov, ktorí sa v ich zbieraní navzájom pretekali. Tomu by po novom malo definitívne odzvoniť.

pixabay.com
Šéf sociálnej siete Instagram, Adam Mosseri, sa už pri prvom teste novej verzie v roku 2018 vyjadril, že cieľom nového Instagramu bude „pomôcť ľuďom odpútať sa od počtu lajkov na svojich príspevkoch, a zamerať sa viac na písanie svojho vlastného príbehu.“ Inšpiráciou k tejto radikálnej zmene boli predovšetkým influenceri, ktorí priestor Instagramu využívali na honbu na lajkami a vzájomnú rivalitu o to, kto bude mať viac lajkov na príspevkoch.
pixabay.com

Okrem iného sa však snažili zabrániť aj šikane a duševným problémom, ktoré sociálne siete práve kvôli lajkom niekedy spôsobujú mladým ľuďom. Ak sa testovacia verzia, ktorá je momentálne spustená v už spomínaných šiestich krajinách osvedčí, čoskoro sa rozšíri do celého sveta. O oficiálnom dátume však spoločnosť Instagram mlčí.

Komentáre

8,780Followers
7Subscribers