Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Na konci minulého roka Instagram prisľúbil, že sa bude viac zaoberať problematikou šikanovania, a teraz prichádzajú prvé dve opatrenia, ktoré by mali používateľa viac chrániť.

Instagram používa v boji proti šikanovaniu umelú inteligenciu. S rastúcou komunitou rastú aj jeho investície do tejto oblasti. Technológia AI najnovšie používateľa upozorní, že sa chystá zverejniť komentár, ktorý môže byť urážlivý. Komentujúci tak dostane varovný signál v podobe otázky „Ste si istý, že chcete toto zverejniť?“. Text si môže dôkladne prekontrolovať a získa možnosť vrátiť ho späť ešte pred zverejnením. Táto funkcia bude postupne zavedená všetkým užívateľom.

Zdroj: instagram.com

Druhý nový nástroj ponúkne možnosť obmedziť problematických sledovateľov. Ak máte medzi svojimi sledujúcimi niekoho, kto vás napadá či uráža, budete môcť jeho účet obmedziť. Bude to napríklad znamenať, že komentáre od obmedzeného účtu pod vašimi príspevkami uvidí len dotyčná osoba. Obmedzený účet neuvidí, či ste na Instagrame práve aktívny a rovnako neuvidí, či ste si prečítali jeho priamu správu. Túto funkciu bude Instagram už čoskoro testovať.

Zdroj: instagram.com

Komentáre