Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Sociálne siete sa stali posledné mesiace a roky našou neodmysliteľnou súčasťou. Prezeraním fotiek a videí cudzích ľudí trávime pomerne veľa času a to spôsobuje aj to, že ľudia majú tendenciu porovnávať sa s inými ľuďmi a ich životmi. Často kvôli závisti či neprajnosti ľudia upadajú do dopresií, keďže majú pocit, že iní žijú “dokonalé” životy. Nie je to však samozrejme tak, na čo poukázala aj známa amsterdamská influencerka Rianne Meijer.

Zdroj: boredpanda.com

Mladá kráska sa rozhodla, že vytvorí sériu fotografií, v ktorých ukáže realitu vs. Intagram. Je dôležité, aby sme nezadúbali na to, že fotografie na sociálnych sieťach nezobrazujú “reálny” svet, ale sú umelo dotvorené do dokonalosti. Jej profil na Instagrame je plný krásnych záberov, ktoré dokumentujú jej život plný módy a cestovania. Ako však sama Meijer odhalila, kľúčom k závideniahodnej fotografii je ten správny uhol. 

Zdroj: boredpanda.com

Každý obrázok, ktorý vidíme na jej účte, je jeden zo sto (alebo niekedy štyristo) a všetko sa to týka správneho uhla, správneho osvetlenia a samozrejme správneho filtra. Tak ako v prípade iných, tak ani jej život nie je dokonalý. 

Nedávny výskum zameraný na sociálne médiá a obraz tela naznačuje, že porovnávanie na sociálnych sieťach hrá dôležitú úlohu v tom, ako sa sami vidíme. V prieskume až 227 študentiek vysokých škôl uviedli, že pri prehliadaní Facebooku či Instagramu majú tendenciu porovnávať svoj vlastný vzhľad so svojou rovesníckou skupinou a celebritami. Čo samozrejme nie je dobré, pretože každý z nás je unikát a porovnávať sa takýmto spôsobom nerobí dobrotu.

Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com

Komentáre