Na území Slovenska vyrába svoje automobily už 5 automobiliek, v posledných dňoch sa o Slovensku začal zaujímať aj vrchol automobilového Olympu značka Mercedes-Benz. Podľa informácií, ktoré priniesol server Biztweet.eu sa nemecký koncern Mercedes–Benz Cars Daimler rozhoduje, kde postaví svoju novú továreň. Podľa vyjadrení automobilky, k rozhodnutiu o umiestnený produkcie má dôjsť ešte tento rok.

Stuttgart sa doposiaľ ešte nerozhodol

Podľa portálu Biztweet sa Mercedes rozhoduje, kde umiestni svoju novú výrobu. Celkovo sa jedná o 2 továrne, jedna na výrobu motorov a druhá na výrobu karosérie. Cieľom značky je umiestniť továreň v strednej Európe. Spolu so Slovenskom je v hre aj Česko a Poľsko.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Predstavitelia automobilky zatiaľ tieto informácie nepotvrdili, ale ani nevyvrátili.

getthumbnail.aspx

„Je pravdou, že neustále skúmame parametre miestnej výroby v súvislosti s rastom trhu a predajným potenciálom. To platí pre všetky trhy a regióny. Pochopte prosím, že v tejto chvíli túto tému nemôžeme komentovať,“ vyjadril sa pre portál Biztweet hovorca Mercedes-Benz Cars Matthias Krust.

V poodbnom znení bolo aj vyjadrenie ministerstva hospodárstva a agentúry SARIO. Obe inštitúcie sa k príchodom zahraničných investorov zatiaľ nedokážu vyjadriť, pokiaľ automobilka umiestnenie svojej fabriky nepotvrdí.

BMW

Ešte v roku 2013 sa o vytvorenie fabriky na území Slovenska zaujímal aj gigant z Mníchova. BMW hľadalo pre svoj závod vhodný priestor v strednej alebo východnej Európe. Doposiaľ však konečné rozhodnutie z Mníchova však neprišlo.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here