Gianni Versace dokázal ohromiť celý svet svojimi módnymi výtvorm inšpirovanými barokovým Talianskom. Farebne pestré modely sú provokatívne, neviazané, extravagantné a svojim spôsobom aj erotické. Stali sa známe po celom svete, a v súčasnosti má každá celebrita vo svojom šatníku aspoň jeden kúsok z jeho dielne. Versace miloval okázalosť a prepych. V tomto nádychu nechal aj zrekonštruovať svoje sídlo Casa Casuarina v Miami.

zdroj: dc-curbed.com

Pôvodne na mieste jeho domu stály 2 stavby, no Vesace dal jeden z nich zbúrať a na jeho mieste postaviť luxusný bazén. Obklad tohto bazéna pokrýva 24-karátové zlato. Celý bazén bol vyrobený v Taliansku, následne rozobraný a presunutý do Versaceho domu, kde ho znovu zložili. Bazén lemovali sochy zo 16. storočia, ktoré mu špeciálne doviezli až z Francúzska. Pôvodný dom, ktorý Versace nechal stáť, prešiel podrobnou rekonštrukciou ktorá stala neuveriteľných $32 miliónov (5 krát viac ako bola kupná cena oboch pôvodných domov).

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: hellomagazine.com

V roku 1997 bol však slávny Versace tragický zastrelený na schodoch svojho sídla. Vrahom bol istý Andrew Cunanan, ktorého mŕtve telo bolo objavené o 10 dní neskôr. Motív jeho útoku na Versaceho dodnes nie je známy. Od tej doby sa však schody Versaceho domu stali putovným miestom a veľkou turistickou atrakciou.

zdroj: Profimedia.cz

Casa Casuarina bola v roku 2013 predaná novému majiteľovi za viacej ako $40 miliónov. Ten z nej následne vybudoval hotel, v ktorom sa môžete ubytovať aj priamo vo Versaceho spálni za $1400 na noc.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here