Tak ako v ľudskom svete, rovnako aj vo zvieracej ríši majú zvieratá svoje preferencie ohľadom hudby. Kravy upokojuje vážna hudba, žraloky zasa podľa vedeckých výskumov reagujú na heavy metal. Mačkám je zasa napríklad ľudská hudba úplne ukradnutá.

A slony? Tieto majestátne zvieratá si užívajú počúvanie vážnej hudby a špeciálne hru na klavír. Aspoň teda slony žijúce v syrotčinci Elephants World v Thajsku, ktorým svojou hudbou spríjemňuje život pianista Paul Barton.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: YouTube.com

Používanie slonov na prácu je v Thajsku bežné. Tieto majestátne zvieratá miestni ľudia využívajú vďaka ich sile na ťažkú prácu. V niektorých krajinách sveta majú pracujúce zvieratá podobné pracovné benefity ako aj ľudia – materská, dovolenka a pekný „dôchodok“.  Slony v miestnom syrotčinci si hranie na klavír nesmierne užívajú. Pomáha im to zrelaxovať a takýto druh hudby ich aj upokojuje.

Ako môžeme aj na videu vidieť, zvieratá si hudbu užívajú a taktiež sa tešia aj veľkej popularite. Veď niektoré z nich majú viacej ako 1,5 milióna zobrazení.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here